Novinky

DRAMATURGIE 10. ROČNÍKU TLS 2022

 

 

 

Jubilejní desátý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 16. -21. srpna 2022. Zahrnuje koncerty, hudební semináře a workshopy. Na GALA koncertě vystoupí renomované kytarové duo Siempre Nuevo společně se špičkovým smyčcovým kvartetem Epoque Quartet. Na pátečním i sobotním koncertu pak čeští přední interpreti Vilém Veverka (hoboj), Per Nouzovský (violoncello), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon) a Petr Novák (klavír).

 

Letní akademie proběhne v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Přihlášení účastníci si zvýší znalosti a dovednosti v hudebním oboru, nastudují nové skladby, společně budou muzicírovat napříč obory, vystoupí na čtyřech koncertech, absolvují společný výstup s lektory. Festivalový orchestr provede nový Sonetík pana skladatele Eduarda Douši.

 

 

 

Dramaturgie festivalu 

- 16. 8. v 19 h.- Zahajovací koncert v sále ZUŠ Třeboň se představí laureáti předchozích akademií

 

- 18. 8. v 19.30 h. Gala koncert v Divadle J. K. Tyla – kytarové duo Siempre Nuevo a smyčcové kvarteto Epoque Quartet, program: Martin Brunner - 4+2, Tomáš Ille – Zrození tanga, Petr Wajsar - Epoque kytary, Štěpán Rak - Didgeridoo

 

- 19. 8. v 19 h. Koncert ve Schwarzenberské hrobce – Petr Nouzovský (violoncello), Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

 

- 20. 8. v 19 h. Závěrečný koncert lektorů a kurzistů ve Společenském sále Lázní Aurora

 

 

 

Lektoři

- Lektoři Petr Nouzovský (violoncello)

- Vilém Veverka (hoboj)

- Patrick Vacík (kytara)

- Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

 

Mimořádné pořady

 

Martina Šobová – Deset ročníků festivalu – retrospektivní film

Vladislav Kučík – „Vážný“ umělec a média; Uvedení snímku o Martinu Šulcovi

 

JUDr. Martin Vychopeň – Umělecké smlouvy a jejich náležitosti

 

Petr Nouzovský (violoncellový seminář)

Vilém Veverka (hobojový seminář)

Patrick Vacík (kytarový seminář) 

Ladislav Horák (akordeonový seminář)