Novinky

Záštita TLS 2022. Děkujeme!

Třeboňská letní setkávání 2022 - 10. ročník

16. 8. v 19 h.

Zahajovací koncert laureátů Třeboňských letních setkávání v sále ZUŠ Třeboň

(představí se laureáti předchozí akademie violoncellista Adam Klánský, hobojistka Bohdana Tesařová, akordeonisté Martin Kot a Martin Šulc - vítězové prestižních mezinárodních soutěží)

 

18. 8. v 19.30 h.

Gala koncert v Divadle J. K. Tyla

účinkuje smyčcové kvarteto Epoque Quartet a kytarové duo Siempre Nuevo.

Program: Martin Brunner - 4+2, Tomáš Ille - Zrození tanga, Petr Wajsar - Epoque kytary, Štěpán Rak - Didgeridoo

 

19. 8. v 19 h.

Koncert ve Schwarzenberské hrobce

účinkují Petr Nouzovský (violoncello), Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

 

20. 8. v 19 h. Závěrečný koncert lektorů a kurzistů ve Společenském sále Lázní Aurora

Pravidla setkávání ve vnitřních prostorách

Místa s vysokou koncentrací osob V místech s vysokou koncentrací osob, je nutné mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94% (třída FFP2 / KN 95).

Sonetík Eduarda Douši

Významný skladatel Eduard Douša napsal v pořadí jedenáctý Sonetík. Tentokrát s názvem "Hallo Astor" k poctě sta let od úmrtí legendárního krále argentinského tanga Astora Piazzolly.

Tisková zpráva

Třeboňská letní setkávání 2021 V termínu 10. – 15. 8. 2021 se uskuteční v Třeboni již 9. ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání.

Dramaturgie 9. ročníku TLS 2021

V termínu 10. – 15. 8. 2021 se uskuteční v Třeboni již 9. ročník mezinárodního letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Kurzy budou probíhat v nové budově Základní umělecké školy Třeboň (Masarykovo náměstí 20) od středy 11. srpna do soboty 14. srpna zároveň se semináři jednotlivých oborů a workshopy hostů, což bude skladatel a pedagog Pražské konzervatoř Jiří Pazour s tématem Základy improvizace a hobojista Vilém Veverka se seminářem Komplexní výkonu hudebníka.

Nový Sonetík

Eduard Douša právě složil nový, již desátý sonetík, tentokráte pod názvem - Sonetík zamyšlený. Těšíme se na jeho provedení s vámi!

8. ročník letního festivalu

Osmý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 11. – 16. srpna 2020. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon.

Letošní TLS za námi

Letošní TLS jsou úspěšně za námi! Těšíme se na shledání s vámi opět za rok v termínu 11. až 16.8.2020 v budově nové ZUŠ Třeboň. Sledujte naše facebookové stránky, na nichž uveřejňujeme aktuální zprávy, fotografie a videa.

7. ročník letního festivalu

Sedmý ročník letního festivalu se uskuteční od 13. do 18.8.2019 pod záštitou starosty města Třeboně PaedDr. Jana Váni. Třeboňská letní setkávání podpořili Fórum mladých o. s., člen AHUV, Státní fond kultury, Nadace ĆHF, Nadace Život umělce, Jihočeský kraj, Město Třeboň.