Novinky

Záštita starosty Města Třeboň

Nový "Sonetík" Eduarda Douši

Pro jubilejní 10. ročník našeho festivalu a kurzů nám napsal náš věrný a skvělý skladatel Eduard Douša nový Sonetík "Dvakrát po pěti a jsme na deseti ...". Těšíme se na provedení v srpnu v Třeboni :-)

11. ročník TLS 2023

Třeboňská letní setkávání

11. ročník

 

Termín a místo konání projektu: Třeboň, 15. – 20. 8. 2023

 

Jedenáctý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 15. -20. srpna 2023.

Zahrnuje koncerty, hudební semináře a workshopy.

 

Na GALA koncertě vystoupí český hobojový virtuóz Vilém Veverka spolu se souborem TRIOplus v programu My Own Way. Na pátečním i sobotním koncertu pak čeští přední interpreti Per Nouzovský (violoncello), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon) a Petr Novák (klavír).

 

Letní akademie proběhne v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon. Pod vedením předních umělců si účastníci zvýší znalosti a dovednosti v hudebním oboru, nastudují nové skladby, společně budou muzicírovat napříč obory, vystoupí na čtyřech koncertech, absolvují společný výstup s lektory. Projekt sleduje návaznost na základní i středoškolské vzdělání.

 

Zároveň je určen široké veřejnosti z Čech i zahraničí. Třeboňská letní setkávání dostávají mimořádnou podporu stran města Třeboně včetně osobní záštity starosty, Jihočeského kraje, Státního fondu kultury, Nadace Český hudební fond, Nadace Život umělce i partnerství OSA.

 

Dramaturgie:

 

- 15. 8. v 19 h.- Zahajovací koncert v sále ZUŠ Třeboň se představí laureáti předchozích ročníků akademie.

-16. 8. v 19.30 h. Gala koncert v Divadle J. K. Tyla – hobojista Vilém Veverka a TRIOplus v programu My Own Way (mj. Gershwin, Mancini, Cosma, Morricone, Hybler)

- 18. 8. v 19 h. Koncert ve Schwarzenberské hrobce - Petr Nouzovský (violoncello), Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

- 19. 8. v 19 h. Závěrečný koncert lektorů a kurzistů ve Společenském sále Lázní Aurora Kurzy, semináře a workshopy jednotlivých oborů budou probíhat v prostorách Základní umělecké školy Třeboň pod vedením těchto lektorů:

Ivan Klánský – Vedení umělecké instituce a návaznost vzdělávání

Adam Svitač (SK) – Alexandrova metoda

Petr Nouzovský (violoncellový seminář)

Vilém Veverka (hobojový seminář)

Patrick Vacík (kytarový seminář)

Ladislav Horák (akordeonový seminář)

Záštita TLS 2022. Děkujeme!

Třeboňská letní setkávání 2022 - 10. ročník

16. 8. v 19 h.

Zahajovací koncert laureátů Třeboňských letních setkávání v sále ZUŠ Třeboň

(představí se laureáti předchozí akademie violoncellista Adam Klánský, hobojistka Bohdana Tesařová, akordeonisté Martin Kot a Martin Šulc - vítězové prestižních mezinárodních soutěží)

 

18. 8. v 19.30 h.

Gala koncert v Divadle J. K. Tyla

účinkuje smyčcové kvarteto Epoque Quartet a kytarové duo Siempre Nuevo.

Program: Martin Brunner - 4+2, Tomáš Ille - Zrození tanga, Petr Wajsar - Epoque kytary, Štěpán Rak - Didgeridoo

 

19. 8. v 19 h.

Koncert ve Schwarzenberské hrobce

účinkují Petr Nouzovský (violoncello), Vilém Veverka (hoboj), Patrick Vacík (kytara), Ladislav Horák a Markéta Laštovičková (akordeon)

 

20. 8. v 19 h. Závěrečný koncert lektorů a kurzistů ve Společenském sále Lázní Aurora

Tisková zpráva

Třeboňská letní setkávání 2021 V termínu 10. – 15. 8. 2021 se uskuteční v Třeboni již 9. ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání.

Nový Sonetík

Eduard Douša právě složil nový, již desátý sonetík, tentokráte pod názvem - Sonetík zamyšlený. Těšíme se na jeho provedení s vámi!

8. ročník letního festivalu

Osmý ročník letního festivalu a kurzů Třeboňská letní setkávání se uskuteční v termínu 11. – 16. srpna 2020. Zahrnuje koncerty a hudební semináře v oborech hra na hoboj, violoncello, kytaru a akordeon.

Letošní TLS za námi

Letošní TLS jsou úspěšně za námi! Těšíme se na shledání s vámi opět za rok v termínu 11. až 16.8.2020 v budově nové ZUŠ Třeboň. Sledujte naše facebookové stránky, na nichž uveřejňujeme aktuální zprávy, fotografie a videa.

7. ročník letního festivalu

Sedmý ročník letního festivalu se uskuteční od 13. do 18.8.2019 pod záštitou starosty města Třeboně PaedDr. Jana Váni. Třeboňská letní setkávání podpořili Fórum mladých o. s., člen AHUV, Státní fond kultury, Nadace ĆHF, Nadace Život umělce, Jihočeský kraj, Město Třeboň.